ترید چیست ؟ تریدر کیست ؟آموزش ترید ارز دیجیتال

ترید چیست ؟ تریدر کیست ؟

ترید چیست ؟ تریدر کیست ؟ یکی از اصلی ترین مفاهیم در عرصه اقتصادی ، مفهوم ترید است. ترید به معنای خرید و یا فروش می باشد. همچنین تریدر کسی است که معامله خرید و فروش ارز های دیجیتال را انجام می دهد. معامله ای که صورت میگیرد یا در قبال خدمات و یا محصول است که به ازای آن فروشنده پول و یا ارز دیجیتال در یافت می کند. بطور کلی ترید کردن ارز دیجیتال به معنای خرید و یا فروش ارزهای دیجیتال جهت دریافت سود از نواسات قیمت های ارزی می باشد.

از طرفی مفهوم ترید کردن در عرصه اقتصادی به معنای معاملات کوتاه مدت است.معامله ای که در آن کاربر می تواند از نوسانات قیمتی ارز های دیجیتال سود خوبی دریافت نماید. بهتر است بدانید که روش های بسیاری برای ترید ارز وجود دارد. روش هایی که بتوانید دربازه های زمانی کوتاه مدت و یا بلند مدت به سود برسید.در ادامه مطالب و نکاتی درباره ترید ارز دیجیتال و نحوه ترید کردن ؟ و انواع روش های ترید را خواهیم گفت تا بااین مفاهیم اصلی در عرصه اقتصادی به خوبی آشنا شوید.

اگر به دنبال شناخت ارزهای دیجیتال و یا آشنایی با دنیای متاورس و… هستید و همچنین می خواهید ارزهای مناسب برای سرمایه گذاری را بشناسید با مجموعه حرفه ایی دیگرسو همراه باشید.

تریدر چه کسی است ؟

ترید چیست ؟ تریدر کیست ؟ بطور کلی تریدر ارز های دیجیتال به کسی اطلاق می شود که از طرف خود و یا دیگر افراد حقیقی و یا حقوقی به خرید و فروش رمز ارز می پردازد.اشخاصی که خیلی تلاش می کنند تا در روند صعودی و یا حتی نزولی بازار ارز دیجیتال سود دریافت کنند به آنها تریدر گفته می شود. این افراد کسانی هستند که سرعت در معامله ی آنها بسیار سریع تر از سرمایه گذاران می باشد.

حتی در برخی موارد به دنبال سود کتری از یک معامله هستند. این حرکت تریدر ها به این دلیل است که اثر آنها به صورت همزمان چندین سهم را معامله می کنند.بیشتر  سود تریدر ها از همین سود هایی است که در بازه های زمانی کوتاه مدت از نوسانات ارز هایی چون بیت کویین و یا آلت کوین بدست می آورند.

یک تریدر حرفه ایی چه کسی است ؟ و چه توانایی هایی دارد؟

  1. می تواند مطالب روز دنیا یادبگیرد و توانایی تجزیه و تحلیل فنی آنها را دارد.
  2. قادر به فکر کردن به تمامی جوانب یک مسئله و موضوع را دارد.
  3. دارای صبر و همچنین نظم بخصوص خوبی است .
  4. توانایی لازم برای استخراج اطلاعات از نمودار های قیمتی را دارد.
  5. بسیار فعال هستند .
  6. قابلیت تشخص جهت درست بازار را دارند.

تفاوت اساسی میان تریدر و سرمایه گذار

همانطور که گفته شد تریدر به کسی گفته می شود که در بازار مالی در پی خرید و یا فروش انواع دارایی مالی می باشد. این روند می تواند از جانب خود شخص باشد و یا فرد دیگر و یا حتی یک شرکت و سازمان باشد.از تفاوت هایی اصلی که میان یک سرمایه گذار و تریدر است، مدت زمانی است که دارایی هایشان  را نگهداری می کنند.

از دیگر تفاوت میان آنها این است که یک سرمایه گذار چشم انداز طولانی مدت را برای سود دهی در نظر می گیرد. اما یک تریدر به بازه های زمانی طولانی مدت علاقه ای ندارد به هیمن دلیل به دنبال مدت زمان کوتاه برای کسب سود هستند. از طرفی هم تریدر ها خرید و فروش بسیاری را در بازه های زمانی یکسان در مقایسه با سرمایه گذاران انجام می دهند.

دربازار ارز دیجیتال معامله گران چه کسانی هستند؟

این افراد به کسانی گفته می شود که در در مدت زمان یک روزه  الی چند ماهه اقادام به خرید و فروش و مبادله ارز های دیجیتالی گوناگون می پردازند. اما سرمایه گذاران که با دیدگاه بلند مدت به دنبال روند و روش های نگهداری یک تا چند سال ارز در کیف پول دیجیتال دارند. مبادله و یا ترید ارز های دیجیتال یه معنای استفاده درست و مناسب از نواسانات بازار ، اخبار و رویداد های متفاوت و همچنین استفاده از استرانژی های مبالاتی جهت کسب سود گفته می شود.

میان ابزار کار سرمایه گذاران و همچنین معامله گران تفاوت های جزئی وجود دارد.بطور مثال : سرمایه گذاران اغلب از صرافان آنلاین برای خرید و فروش آنی ارزدیجیتال و یا تبدیل آنها به یکدیگر استفاده می کنند. در مقابل محل نگهداری ارز ها و یا دارایی دیجیتال آنها متفاوت می باشد. همچنین ریسک کاری که انجام می دهند به مراتب بیشتر می باشد.

نکات ضروری در انجام معاملات ارزی

در زمان معامله کردن شما نیازمند تحلیل دقیق قیمت ارزهای دیجیتال در بازه های زمانی مختلف هستید. همچنین شما مستلزم به یادگیری و کسب دانش لازم در زمینه تحلیل تکنیکال و نحوه استفاده از تحلیل فائد امتنال هستید.

با اینکار تریدر می تواند قابلیت شناسایی فرصت های بازار را داشته باشد. یک تریدر واقعی و یا حرفه ایی کسی است که  با هدف بدست آوردن سود از نمودار های قیمتی  ، اخبار و رویداد های بازار بهر می برد.

ترید چیست ؟ تریدر کیست ؟

انواع خرید و فروش و یا تریندینگ ارز های دیجیتالی

TRADING یا همان خرید و فروش ارز های دیجیتال دارای انواع مختلفی می باشد . یکی از نکات اصلی و مهمی که باید در تمامی آنها رعایت شود ، صبر کردن است. هرکدام از آنها باید در سبک های متفاوتی مورد آزمایش قرار گیرد تا مفید بودن و یا نبودن آنها مشخص شود. یکی از شاخصه های بدست آوردن کلید پیروزی در ترید کردن رسید به موفقیت های بالا نسب به شکست های آن می باشد.

  • ترید فوری و یا اسکالپینگ (Scalping)

این نوع خرید و فروش هرچند سوددهی بسیار جزئی است اما هدف بدست آوردن سود در مدت زمان کوتاه می باشد. این نوع تریدینگ  در چند دقیقه و یا چند ساعت انجام می شود.

بطور مثال : اگر شما ارزدیجیتال اتریوم را 500 دلار خریداری کنید ، در عرض چند دقیقه بعد می توانید آن را با قیمت 505 دلار بفروشید. نکته قابل توجه در این نوع خرید و فروش داشتن مهارت ، تمرکز ، صرف زمان ، مدیریت ریسک ، و در نظر گرفتن اندکی شانس می باشد. اگر معامله را در این ترید خوب و درست انجام دهید سود خوبی می توانید بدست بیاورید.

  • خرید و فروش روزانه (Day Trading)

همانطور که از نام ان پیداست ، این نوع مبادله همانند نوع قبلی می باشد، اما به جای چند دقیقه ، معاملات در یک روزکاری صورت می گیرد. سودی که در این معامله بدست می آورید از اسکالپینگ کمی بیشتر می باشد.

  • خرید و فروش نوسانی و یا سووینگ (Swing Trading)

این نوع معامله در بازه های زمانی طولانی انجام می شود.با این روش شما باید دارای خود را با تحلیل سقف نسبی قیمت یا به شکل یکباره و یا تدریجی به فروش می رسانید. این خرید و فروش در مدت چند روز و یا چند هفته صورت میگیرد.

این نوسانت و افت و خیر ارز طبیعی است و جای نگرانی برای شما ندارد. برای کسب سود در این معامله باید مهارت هایی چون : قدرت تحلیل تکنیکال را داشته باشید تا بتوانید الگو ها را به درستی شناسایی کرده و سطح حمایتی و مقاومتی را بدرستی تشخیص دهید.یکی از بهترین گزینه ها برای ترید کردن ، خرید و فروش نوسانی می تواند باشد. اگر برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه حرفه ایی دیگرسو در ارتباط باشید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *