بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2022

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2022

بهترین ارز دیجیتال 2022

درچند سال اخیر ارزهای دیجیتالی بعنوان سرمایه گذاری انلاین و پول دیجیتال محبوبیت بسیاری در میان افراد پیدا کرده است .برخی از این ارز ها در میان سایرین بسیار ارزان و آینده دارتر می باشند. بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال محبوب و شاخته شده در میان اکثرافراد می باشد. در ادامه به معرفی بهترین ارز دیجیتال 2022 برای سرمایه گذاری در سال 2022 می پردازیم .

طبق پیش بینی انجام شده تا سال 2025 حدودا 1 میلیارد کیف پول جهانی دارای بیت کوین وجود خواهد داشت. رمزارزهای مهم مانند بیت کوین ، اتریوم و… همواره درحال رشد می باشند. طبق نتایج بدست آمده در سال 2019 رشد و پذیرش اتریوم بیشتر از بیت کوین بوده است. در مقایسه یکی از ارزهای دیجیتال مانند DEFI، روند بهتری از لحاظ رشد و محبوبیت نسبت به بیت کوین و اتریوم دارد به طوری که قیمت آن در سال 2021 حدود سه برابر شده است.

بهترین ارز دیجیتال 2022 برای سرمایه گذاری

اتریوم ارز دیجیتال ETH

درسال 2014 ، 8 نفر که یکی از آنها ویتالیک بوترین بود ارز دیجیتال اتریوم را از طریق بلاک چین قدرتمندی ساختند. این نوع رمز ارز بعنوان یکی از برترین و بزرگترین پلتفرم های غیر متمرکز شناخته شده است. از قابلیت این رمز ارز این است که از اپلیکیشن های غیرمتمرکز مانند dApps و سایر قرارداد های هوشمند پشتیبانی می کند.

اتریوم با داشتن این خصوصیت راه خود را از ارز دیجیتال بیت کوین جدا کرده و در بازار جهانی بعداز طلا اولین گزینه برای خرید رمزارز دیجیتالی معرفی می شود. وجود قرارداد های هوشمند در اتریوم برای کاربران این امکان را فراهم می کند تا برنامه هایی بنویسند تا در زمان رخداد یک اتفاق مجموعه ای از دستورات اجرا شود. این برنامه می تواند به صورت نرم افزار یا یک اسکرایپت بشد.

بیت کوین ارز دیجیتال BTC

همانطور که می دانید بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال شناخته شده در بازار جهانی می باشد. این ارز دیجیتال رتبه اول را در مارکت کریپتو دارد و در میان افراد بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد. این ارز قدرتمند در سال 2009 توسط شخص ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو ساخته شده. بیت کوین را می توان به عنوان اولین ارز خصوصی و در عین حال ارز دیجیتال عمومی معرفی کرد. قدرت این ارز دیجیتال به گونه ای است که هیچ موسسه مالی و یا حکومتی نمی تواند ارزش و یا عرضه این ارز را کنترل کند.

خصوصی بودن ارز بیت کوین نیز به همین دلیل است و از طرفی هم از آنجایی که کنترل قیمت همراه با عرضه و تقاضا می باشد و استخراج سکه جدید توسط کاربران صورت می گیرد بعنوان ارزی عمومی نیز شناخته شده است. لازم به ذکر است که بیت کوین میزان ماکزیموم 21 میلیونی دارد، و حال حاضر 18 میلیون آن استخراج شده است. داشتن خصوصیات ذکر شده ودر کنار عرضه محدود این ارز باعث شده تا در زمره بهترین گزینه برای سرمایه گذاری های بلند مدت قرارگیرد.

کاردانو ارز دیجیتال ADA

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال که شناخته شده و جزء بهترین رمز ارزها شناخته می شود کاردانو می باشد. این ارز دیجیتال کمی دیر به حوزه کرپیتو وارد شد ولی اولین پروژه ای بود که با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام از آن حمایت شد و به اجرا درآمد. در این نوع الگوریتم با استفاده از روش و معماهای ریاضی برای تولید و استخراج ارز دیجیتال استفاده می شود. یکی از قابلیت های مهم این نوع ارز این است که مدت زمان انجام تراکنش و همچنین انرژی مصرفی و میزان تاثیر تولید و استخراج ارز بر روی محیط زیست را به شدت کاهش می دهد و به نوعی روشی سبز در تولید ارز شناخته می شود.

بهترین ارز دیجیتال 2022

سرمایه گذاری بلند مدت چیست ؟ و چگونه انجام می شود؟

سرمایه گذاری بلند مدت به منظور خرید و نگهداری دارایی برای مدت زمان طولانی یعنی بیش از 6 ماه تا 1 سال می باشد. برخی از سرمایه گذاران یا تریدر ها در زمان ورود به بازار داراییشان را دهه ها نگهداری می کنند. این روش سرمایه گذاری بلند مدت طی تجربه هایی نشان داده است که بهترین نتیجه را در گذر زمان خواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم مقاله ترید چیست؟ و تریدر کیست را مطالعه نمایید.

مزیت سرمایه گذاری بلند مدت بر روی بهترین ارز دیجیتال 2022

بطور کلی نگهداری دارایی ها با استفاده از ارزهای دیجتال دارای 3 مزیت کلی می باشد که عبارتند از :

  • داشتن هزینه کمتر: فرایند داد و ستد در بازار مالی ازهزینه بالایی برخوردار می باشد. یکی از روش هایی که می توان از هزینه ترید جلوگیری کرد، خرید و سرمایه گذاری بلند مدت دارایی است. سرمایه گذاری های بلند مدت به داد و ستد روزانه نیازی ندارد و برای برخی از افراد مورد مناسب تری می باشد.
  • انجام ریسک کمتر : طی ورود و خروج پیوسته به بازار ممکن است دراین میان موقعیت خوبی را ازدست بدهید. به همین منظور سرمایه گذاری در بهترین ارزهای دیجیتالی باعث حضور همیشگی شما در بازار مالی می شود. این قابلیت باعث می شود تا شما از هیچگونه موقعیتی جا نمانید.
  • دریافت جواب مثبت در سود دهی دارایی: ارزهای دیجیتال در 5 سال اخیر سوددهی مشخصی داشته اند. برای مثال شاخص S&P 500 در بازه زمانی 5 ساله 60 درصد سود داشته است و همچنین شاخص FTSE 100 نیز در مدت زمان 5 سال دارای نرخ سودی برابر با 25 درصد داشته است. یکی از دلایلی که باعث سود بالا می شود سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال به صورت بلند مدت می باشد.

نحوه انتخاب و سرمایه گذاری برروی بهترین ارز دیجیتال 2022

شما می توانید با در نظر گرفتن میزان حجم تراکنش ها ، توسعه های فناوری و یا اخبار بازار در کنار میزان سهم بازار، ارزش های کاربری، ارز های دیجیتال مختلفی را برای سرمایه گذاری بلند مدت انتخاب کنید.

نکات مهم برای انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای نگهداری بلند مدت عبارتند از:

در نظر گرفتن میزان سهم از بازار :

برای اینکه بتوانید سرمایه گذاری با نتیجه مثبتی داشته باشید باید میزان سهم ارز مورد نظر خود را با رقیبانش در بازار مالی مورد مقایسه قراردهید. تا بدانید این ارز در مقایسه با سایر ارزها دارای چه میزان سهمی از بازار می باشد.

میزان حجم تراکنش ها :

میزان معاملات ارز مورد نظر در مدت زمان مشخص، افزایش داشته است ؟ چه تعداد از کاربران از این ارز برای معاملات خود استفاده می کنند؟ برای این که بتوانید یک ارز با شاخص خوب را انتخاب کنید به تعداد کاربرانی که از آن برای معامله های خود استفاده می کنند توجه کنید. چرا که بالا بودن تعداد کاربر رای یک ارز دیجیتال می تواند نشانه خوبی برای سرمایه گذاری بلند مدت باشد.

فناوری انتخابی برای توسعه :

برای اینکه رمز ارزی در بازار جا باز کند و سود دهی خوبی داشته باشد باید فناوری مناسبی را برای شروع فعالیت خود انتخب کند، چرا که هم سو بودن تاثیر بسزایی در میزان سود و جاگیری در بازار دارد.

ارزش ارز دیجیتال انتخابی :

زمانی که یک محصول هدفمند و کاربردی باشد می تواند در حوزه کریپتو هر روز بیشتر از دیروز مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین در زمان انتخاب بهترین ارز دیجیتال باید سوالاتی مانند: آیا ارز مورد نظر برای سرمایه گذاری یا ترید شما مناسب است یا خیر ؟ و آیا می تواند احتیاجات شما را برطرف کند یا خیر؟ را درذهن خودتان داشته باشید و به پاسخ آنها برسید. با پیش برد این روش می توانید بهترین انتخاب ارز را برای سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشید.

پیگیری اخبار بازار :

نظرات درباره ارز موردنظرتان چیست ؟ برای رسیدن به موفقیت باید اخبار بازر ارزهای دیجیتالی را دنبال کنید تا بتوانید درباره پیشرفت های جدید اطلاع داشته باشید . جهت کسب اطلاعات بیشتر درزمینه دنیای ارز های دیجیتال ، متاورس ، و طراحی سایت و.. می توانید از مجموعه دیگرسو کمک بگیرید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.