آموزش نحوه خرید زمین مجازی در متاورس

نحوه خرید زمین مجازی در متاورس

نحوه خرید زمین مجازی در متاورس ، متاورس در حال حاضر به عنوان واقعیت مجازی شناخته می شود که مفاهیم واقعیت مجازی ، واقعیت افزوده ، و همچنین واقعیت ترکیبی در این کلمه جمع شده و در نتیجه یک واقعیت تعمیم یافته را ارائه می کند. در جهان دیجیتالی انسانها قادر به انجام فعالیت هایی چون : کارکردن ، بازی کردن ، زندگی مجازی می باشند.

مفهوم متاورس حدود سه دهه است که در جهان وجود دارد اما یکی از دلایل محبوبیت آن در چند سال اخیر تبدیل شدن فیسبوک به متاورس با نام meta  می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره متاورس می توانید در اینجا کلیک نمایید. اگر بعداز شناخت دنیای متاورس به دنبال روشی برای سرمایه گذاری هستید، می توانید با خرید زمین مجازی در متاورس به این هدف دست پیدا کنید. در ادامه میخواهیم آموز نحوه خرید زمین مجازی در متاورس را بررسی کنیم.

زمین مجازی در متاورس چگونه است ؟

قطعه ای از املاک مجازی در متاورس را زمین مجازی می گویند که توسط یک توکن بی همتا نشان داده می شود. با توجه به پلتفرم موجود در متاورس می توان مشخص کرد که زمین برای زندگی اجتماعی است و یا برای بازی ، کارکردن ، تبلیغات و… دنیای دیجیتالی و مجازی به طور چشمگیری در میان افرادی مکه علاقه زیادی به سرمایه گذاری های دیجیتالی دارند محبوب شده است. جالب است بدانید که خرید و سرمایه گذاری زمین مجازی در دنیای متاورس به شدت در حال افزایش می باشد و شباهت بسیاری به خرید املاک در دنیای واقعی پیدا کرده است.

کاربرد زمین مجازی در دنیای متاورس

بسیاری از افراد برای رسیدن به اهداف خود به خرید زمین می پردازند. و اکثر سرمایه گذاران نیز برای دست به دست کردن و کسب سود بیشتر در دنیای مجازی به خرید زمین می پردازند.بهتر است بدانید که در پروژه های متاورس کارهایی که با زمین خود انجام می دهید برروی آن تاثیر می گذارد.

یکی ویژگی های این دنیای مجازی این است که اگر درمتاورس زمین مجازی خریداری کرده باشید می توانید از مزایای لندتان استفاده کنید. از لند ها در میزبانی رویداد ها و کنفرانس  ها و یا تبلغیات می توان استفاده کرد.در سال های گذشته خرید زمین در دنیای مجازی متاورس از نظر بسیاری از افراد کاری بیهود تلقی میشد. اما در حال حاضر بسیاری از سرمایه گذاران با خرید املاک در متاورس  مثل دنیای متاورس دیسنترالند که بعنوان بزرگترین سرمایه گذار در میان سایر سرمایه گذاران قراردارد.

آموزش نحوه خرید زمین مجازی در متاورس How to buy virtual land in Metavars

برای این که بتوانید در metaverse یک زمین مجازی خریداری کنید باید یک کیف پول و ارزدیجیتال داشته باشید. نکته قابل توجه قبل از خرید زمین در nft این است که قبل از سرمایه گذاری و ریسک کردن حتما تحقیقات لازم رو انجام دهید تا اطلاعات کافی دراین باره داشته باشید. برای آموزش گام به گام نحوه خرید زمین مراحل ذیل را انجام دهید.

 نحوه خرید زمین مجازی در متاورس How to buy virtual land in Metavars

آموزش گام به گام خرید زمین مجازی در متاورس

گام اول : انتخاب یک پلتفرم ( متاورس )

برای خرید زمین مجازی باید یک پلتفرم مناسب انتخاب کنید . دقت داشته باشید که پروژه انتخابی شما باید با هدف شما یکی باشد. برای پیاده سازی پروژه خود برای خرید املاک در متاورس می توانید از گزینه های محبوب چون Decentraland  و یا Sandbox در Ethereum استفاده کنید.

گام دوم : ساخت کیف پول مجازی

برای دسترسی به ارزهای رمزنگاری شده باید یک کیف پول مجازی بسازید. انتخاب نوع کیف پول موبایل و یا مبتنی بر مرورگر براساس اولویت شما در کار می باشد. اما بهتراست بدانید که استفاده از کیف پول مبتنی بر مرورگر با مشکلات کمتری روبه رو می شود. در ادامه باید گزینه ای برای کیف پول انتخاب کنید که از بلاک چین NFT پشتیبانی کند .

یعنی انتخاب گزینه هایی چون MetaMask و یا Binance Chain Wallet  . بعداز ساخت کیف پول رشته از کلمات ی به نام Seed را دریافت می کنید. کلمات این رشته را باید در جای امنی نگه داری کنید. چرا که در صورت عدم دسترسی می توانید با کمک Seed دسترسی حساب خود را بدست بیاورید. به همین دلیل باید آنها را در جایی ذخیره و نگهداری کنید که همیشه آفلاین باشد بطور مثال روی کاغذ می توانید نگهداری کنید.

گام سوم : متصل کردن کیف پول به بازار Sandbox

در بازار Sandbox می توانید قطعه زمین هایی که برای  پیشنهاد قیمت در دسترس قراردارند را مشاهده کنید.در برخی موارد شما می توانید با مشاهده زمین در Sandbox آن را بصورت مستقیم خریداری کنید. برای مشاهده نمونه روند معامله در Sandbox : برای این که بتوانید در مزایده شرکت کنید باید در ابتدا میف پول خود را به سندباکس وصل کنید. برای اینکار زمانی که در بازار Sandbox هستید گوشه بالا سمت راست روی [[Sign In کلیک نمایید. در این قسمت توجه داشته باشید که کیف پول برروی بلاک چین پروژه صحیح باشد. بعداز اطمینان از این مرحله برروی گزینه [ MetaMask ] کلیک کنید.

بعداز کلیک برروی گزینه [ MetaMask ] صفحه نمایش پاپ آپ ظاهر می شود که از شما می خواهد به سیستم وصل شوید. در این مرحله برروی گزینه [ Next ] کلیک نمایید.

در ادامه کار برای اینکه بتوانید کیف پول خود را متصل کنید برروی دکمه [Connect]  کلیک نمایید.

درنهایت بعداز گذراندن مراحل گفته شده Sandbox برای ادامه کار از شما یک آدرس ایمیل همراه با یک نام مستعار می خواهد. بعداز اینکه حساب رابرای خود با نام مستعار ساختید برای اینکه بتوانید حساب خودرا راه اندازی کنید باید برروی دکمه [ Continue ] کلیک کنید.

در پایان کار برای تکمیل کردن مشخصات حساب باید در بخش درخواست امضای MetaMask برروی گزینه [Sign] کلیک کنید.

زمانی که حساب خودرا کامل کردید و اتصال شما با موفقیت همراه بود می توانید موجودی حساب ، همراه با تصویر نمایه حساب خود را در قسمت سمت راست بالای صفحه وب مشاهد نمایید.

گام چهارم :  در این مرحله باید SAND و یا ETH را در باینسنس خریدار کرده و به آن را به کیف پول خود انتقال دهید.

برای اینکه بتوانید در متاورس پیشنهاد خرید یک زمین را بدهید نیازمند SAND و یا [ ETH ] Ether در کیف پول خود هستید.برای خرید می توانید اتریوم خریداری کنید زیرا مفید تر می باشد و از طرفی هم اغلب مالکان زمین در Sandbox به دنبال اتریوم هستند. برای خرید SAND و یا ETH  می توانید به صورت نقدی یا اعتباری با حساب Binance اقدام نمایید.

در ادامه روند کار بعداز خرید رمز ارز باید پول رمزنگاری شده را به کیف پول خود انتقال دهید. برای اینکار می توانید در این قسمت  ادرس عمومی را از بخش کیف پول رمزنگاری شده خود کپی کرده و از آن بعنوان ادرس برداشت خود استفاده نمایید.

گام پنجم : انتخاب قطعه زمین مورد نظر

زمانی که توانستید چهار مرحله گفته شده را به موفقیت سپری کنید می توانید به راحتی زمین هایی که برای خرید در Sandbox وجود دارد را با کمک فیلتر های ذیل مرتب نماید. در Sandbox اکثر زمین ها از قبل بفروش رسیده است. این بدین معنی است که می توانید زمین هایی که در OpenSea وجود دارد را پیدا کنید.

لازم به ذکر است که با وجود چنین شرایطی بازهم می توانید در قسمت نقشه Sandbox برای فروش زمین ها پیشنهاد خود را ارائه کنید. باید بدانید که بهترین راه برای اینکه یک طرح را بصورت قانونی در NFT تایید کنید باید از طریق نقشه Sandbox اقدام کنید. چرا که در بازار OpenSea پیوند ها در بخش رابط کاربری تعبیه می شوند.

سپس بعداز انتخاب زمین مورد نظر برروی گزینه [ Bid ] کلیک کنید تا بتوانید پیشنهاد خود را بدهید . از طرفی هم می توانید با انتخاب گزینه  ETH زمین را با قیمت ثابتی خریداری کنید. در ادامه میخواهیم با کلیک برروی Bid به نحوه ارائه پیشنهاد آشنا شویم:

وقتی برروی Bid کلیک می کنید یک صفحه پاپ آپ برایتان باز می شود که امکان ارائه پیشنهاد را به شما می دهد. برای ادامه کار و تایید پیشنهاد باید مبلغ را در کیف پول خود وارد کنید. سپس روی گزینه [  Place Bid ] کلیک نماید. ادامه کار این گونه است که اگر فروشنده مبلغ پیشنهادی شما را رد کرد و یا اینکه فروش به پایان رسید رمز ارز شما به کیف پولتان بازکردانده می شود.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *