چگونه وارد متاورس شویم ؟ آموزش نحوه ورود به متاورس

چگونه وارد متاورس شویم ؟

چگونه وارد متاورس شویم ؟ سوالی است که ممکن است ذهن بیشتر شما را درگیر کرده باشد.دنیای دیجیتالی متاورس در حال حاضر یکی از محبوبترین و شناخته شده ترین جهان دیجیتالی می باشد که روز به روز افراد زیادی درحال پیوستن به این شبکه جهانی هستند. متاورس بعنوان اولین جهان مجازی بسیار شگفت انگیز و وصف ناپذیر است که افراد با ورود به این جهان با دنیای سه بعدی و زندگی مجازی که شباهت بسیاری به زندگی واقعی دارد ، آشنا می شوند.

احتمالا با واژه Metaverse آشنا شده باشید و بدانید که این کلمه به تازگی شناخته نشده ، بلکه در چند سال اخیر طرفدار بسیار پیدا کرده است. باورد به دنیای دیجیتالی و مجازی متاورس می توانید جهان جدیدی را تجربه کنید که قبلا مثل آن را ندیده اید. این جهان تلفیقی از فناوری و تکنولوژی واقعیت مجازی ، واقعیت افزوده ، همراه با واقعیت ترکیبی می باشد. این دنیا به نحوه ی طراحی شده است که شما در آن می توانید کار کنید ، بازی کنید ، خرید کنید ، و یا چیزی را بفروش برسانید ، حتی می توانید به نقطعه ایی از جهان که میخواهید سفر مجازی داشته باشید. در ادامه به معرفی متاورس و پاسخ به سوال چگونه وارد متاورس شویم ؟ خیای از افراد می پردازیم.

آموزش نحوه ورود به دنیای مجازی متاورس(چگونه وارد متاورس شویم ؟ )

برای اینکه بتوانید وارد دنیای متاورس شوید با مراحل گفته شده را گام به گام انجادهید. این مراحل عبارتنداز :

 • انتخاب کردن متاورس و یا پلتفرم مورد نظر
 • انجام تنظمیات مربوط به کیف پول ارز دیجیتال
 • اتصال کیف پول به بازار مجازی در متاورس
 • خرید و انتقال ارز دیجیتالی به کیف پول
 • مرحله آخر ساخت و ایجاد آواتار

انتخاب پلتفرم و یا همان متاورس

چگونه وارد متاورس شویم ؟ برای وارد شدن به دنیای متاورس  اولین قدم انتخاب یک متاورس مناسب با هدف شما است. با انتخاب درست و مناسب می توانید کارهایی از قبیل خرید و فروش دارایی های دیجیتالی ، ایجاد آواتار ، خرید زمین و یا فروش آن ، ایجاد تعامل با دیگران و… را به راحتی انجام دهید. برای آشنایی بهتر شما با پلتفرم های محبوب و شناخته شده می توانیم اشاره ایی داشته باشیم به [ Sand Box ] و همچنین [ Decentralized ].

مراحل ورود به متاورس سندباکس:

. در ابتدای کار باید وارد سایت اصلی سند باکس شوید.

. بعداز اینکه واردسایت شدید در قسمت بالای سمت راست روی گزینه Sign In کلیک کنید.

. در مرحله بعد زمانی که روی این گزینه را انتخاب کردید صفحه ای نمایش داده می شود که میخواهد وارد کیف پول خود Meta Mask  شوید .

. سپس رمز عبور دلخواه را همراه با ایمیل در این قسمت وارد کنید.

. بعداز وارد کردن مشخصات گزینه Create را انتخاب کنید تا حساب کاربری برای شما ساخته شود.

. در ادامه برای اینکه به راحتی بتوانید وارد حساب خود شوید می توانید اپلیکیشن Game Maker را دانلود کنید و بعداز اجرا رمز عبور و ایمیل خود را وارد کنید تا وارد حساب کاربری خود در متاورس سند باکس شوید.

اگر می خواهید با نحوه ورود به متاورس دیسنترالند نیز آشنا شوید می توانید از مهندسین دیگرسو کمک بگیرید.

چگونه وارد متاورس شویم ؟

انتخاب و انجام تنظیمات کیف پول دیجیتال

برای اینکه بتوانید در دنیای دیجیتال خرید و فروش انجام دهید نیازمند ارز دیجیتالی هستید. چرا که اگر بخواهید در متاورس چیزی را بفروش برسانید پول آن به صورت ارز دیجیتالی به شما پرداخت میشود و برای خرید نیز مبلغ به صورت دیجیتالی پرداخت می شود. به همین دلیل برای انجام عملیات گفته شده باید کیف پول دیجیتالی داشته باشید. همانطور که میدانید کیف پول دو نوع نرم افزاری و سخت افزاری است. کیف پول نرم افزاری همان مبتنی بر مرورگر و یا موبایل می باشد.

بهتراست بدانید که نوع سخت افزاری کیف پول امنیت بیشتری دارد اما در مقابل استفاده از آنها به راحتی مدل نرم افزاری نمی باشد. نوع دیگر این کیف پول دیجیتال ، کیف پول دیجیتال کاغذی  است که بطور کلی روی این کاغذ رمز خصوصی و آدرس ایمیل ارز دیجیتال قرارداد. شکل قرار گیری این مشخصات به صورت QR می باشد که این کد امکان ارسال و دریافت ارز برای کاربر را فراهم می کند.

نحوه خرید و انتقال ارز دیجیتالی  به کیف پول

بعداز انتخاب نوع کیفی پول در متاورس نوبت خرید ارز دیجیتالی است. برای این کار باید به سایت صرافی های آنلاین معتبری برای خرید ارز مراجعه نماید. بعداز پیدا کردن سایت معتبر مراحل زیر را انجام دهید:

 1. حساب کاربری با وارد کردن مشخصات خود همراه با عکس کارت ملی و عکس خودتان ایجاد کنید. اینکار جهت احراز هویت در سایت صرافی  می باشد.
 2. حساب اعتباری خود را به واحد ریال شارژ کنید.
 3. ارز دیجیتالی دلخواه و مورد نظر خود را خریداری کنید.
بعداز خرید ارز دیجیتالی باید آن را به کیف پول دیجیتالی خود انتقال دهید، برای اینکار موارد زیر را انجام دهید:
 • زمانی که وارد کیف پول خودتان شدید گزینه receive و یا deposit را انتخاب کنید.
 • با وارد شده در این بخش آدرس عمومی کیف پول شما نمایش داده خواهد شد که آن را کپی کنید.
 • سپس بعداز کپی کردن آدرس مجدد وارد سایت صرافی ها شده وارد بخش Wallet و یا کیف پول شوید.
 • در نهایت به دنبال گزینه Withdraw باشید.
 • بعداز انتخاب گزینه گفته شده اگر میخواهید نوع دارایی را مشاهد کنید دکمه Crypto را بزنید و ارز دلخواه را انتخاب کنید.
 • دکمه Transfer Network را برای انتخاب نوع شبکه برای انتقال ارز را بزنید.
 • در آخر ارز دیجیتال مورد نظر برای انتقال به کیف پول را انتخاب  و گزینه Submit را بزنید.
 • مرحله آخر برای تایید نهایی با قسمتی به نام Security Verification مواجه می شوید .

اتصال کیف پول به بازار مجازی در متاورس

برای اتصال کیف پولتان به پلتفرم مورد نظر باید مراحل ذیل را انجام دهید:

 • برای خود یک حساب کاربری بسازید و بعداز ایجاد وارد حساب خود شوید.
 • گزینه Metamask را انتخاب کنید ، در صفحه نمایش داده شده برروی دکمه Next در قسمت پایین پنجره کلیک کنید.
 • در صفحه جدید با کلیک برروی گزینه Connect اتصال کیف پول به متاورس شروع می شود.
 • بعداز انتخاب گزینه بالا صفحه جدیدی باز می شود که باید در این مرحله آدرس ایمیل و نام مستعار خود را وارد کنید و در انتها Continue را بزنید.
 • مرحله آخر بعداز طی مراحل بالا در صفحه باز شده روی گزینه Sign کلیک کنید . بعداز انتخاب این گزینه روند اتصال کیف پول شما به متاورس تکمیل شده است.

ساخت و ایجاد آواتار

در دنیای متاورس شما میتوانید ظاهر آواتار را طبق سلیقه و نظر خود طراحی و  ایجاد کنید. مثلا می توانید رنگ پوست ، جنسیت ، نوع پوشش و لباس آن را انتخاب کنید. یکی از سایت هایی که به کاربرانش این امکان را می دهد که با استفاده از هدست واقعیت مجازی را همراه با آواتاری که شخصیت خودشان است را به راحتی مجسم کنند .

سایت spatial  یکی از این سایتها می باشد. آواتار های ساخته شده به دلیل اینکه با استفاده از یک وبسایت به صورت سه بعدی طراحی شده است قابلیت شبیه سازی با شخصیت واقعی هر فرد را دارد به عنوان مثال می توانید از زبان بدن یعنی حرکت دست هنگام صحبت کردن نیز استفاده کنید. در این دنیای مجازی این امکان برای شما وجود دارد که با هربار ورود به حساب کاربری بتوانید از طریق profile تغییرات دلخواه را برروی آواتار انجام دهید.

اگر در ورود به دنیای متاورس مشکل به وجود آمد و یا نیازمند راهنمایی دقیق درباره چگونه وارد متاورس شویم ؟ می توانید از گروه متخصص دیگرسو کمک بگیرید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *